PA Home
A.net/PA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
TSTCA Indoor Meet 3
January 20th 2018 Edinboro, Pennsylvania, 16444, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2013 - (1 articles)
2014 - (1 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2017 - (1 articles)
2018 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2016 Results - TSTCA Indoor Meet 3
Feb 9th 2016, 12:35am
Search
2016 Results - TSTCA Indoor Meet 3
Published by
DyeStat.com
Feb 9th 2016, 12:35am
Comments
Mens Results
X
60 Meter Dash
- Varsity - Finals
1.
12
Micah Watts
7.14a
West Mifflin Area
2.
11
Kody Rinkevich
7.17a
McDowell
3.
-
Nathan Kibbie
7.28a
Butler Area Senior
4.
-
Adrian Dutrieuille
7.35a
Gateway Senior
5.
10
Alex Trower
7.38a
Penn Hills
6.
11
Ed Nientimp
7.42a
McDowell
7.
Bobby Szatkowski
7.45a
Gateway Senior
8.
-
Jake Longwell
7.46a
North Allegheny
X
60 Meter Dash
- Varsity - Prelims
1.
11
Kody Rinkevich
7.26a
McDowell
2.
-
Nathan Kibbie
7.27a
Butler Area Senior
3.
11
Ed Nientimp
7.37a
McDowell
3.
-
Adrian Dutrieuille
7.37a
Gateway Senior
5.
10
Alex Trower
7.38a
Penn Hills
6.
-
Jake Longwell
7.42a
North Allegheny
7.
12
Micah Watts
7.44a
West Mifflin Area
8.
Bobby Szatkowski
7.47a
Gateway Senior
9.
-
Matt Crawford
7.48a
Greenville Senior
10.
12
Jimmy Beecham
7.51a
Trinity (Washington)
11.
-
Seirgi Stainbrook
7.58a
Greenville Senior
11.
-
Quinton Broadie
7.58a
Butler Area Senior
11.
-
Andrew Jeffrey
7.58a
Fox Chapel
14.
11
Matt Heavner
7.61a
Kiski Area
15.
-
Dane Colaizzi
7.63a
North Allegheny
15.
9
Aaron Tate
7.63a
Chartiers Valley
17.
-
Antonio Stello
7.65a
Punxsutawney Area
17.
Phil Harding
7.65a
Baldwin
19.
-
Nicholas Coleman
7.72a
Norwin
20.
11
Kain Brown
7.75a
Trinity (Washington)
21.
-
Matt Fessler
7.78a
Cathedral Prep
22.
Jarves Crews
7.81a
Laurel Highlands
23.
-
Austin Schoppe
7.89a
West Allegheny
24.
-
Jared Famiglietti
7.91a
Seneca Valley
25.
Steve Novotnak
8.17a
Norwin
26.
-
Yosef Theim
8.50a
Woodland Hills
27.
11
Garrett Stroupe
8.51a
Cathedral Prep
28.
9
Rashaun Thomas
8.55a
Penn Hills
29.
Kyle Stewart
8.61a
Bradford Area
30.
Wyatt Kaufman
8.73a
Ringgold
31.
12
Jared Cunningham
9.57a
Chartiers Valley
X
200 Meters
- Varsity - Finals
1.
12
Micah Watts
23.17a
West Mifflin Area
2.
-
Ayden Owens
23.41a
North Allegheny
3.
-
Nathan Kibbie
23.54a
Butler Area Senior
4.
11
Mitch Vleminckx
23.79a
Bradford Area
4.
-
Adrian Dutrieuille
23.79a
Gateway Senior
6.
10
Alex Trower
24.01a
Penn Hills
7.
-
Luke Kernic
24.10a
Butler Area Senior
8.
12
Sean Parenti
24.12a
Chartiers Valley
9.
12
Amil Frazier
24.15a
Penn Hills
10.
12
Noah Lazek
24.24a
Trinity (Washington)
11.
-
Matt Crawford
24.56a
Greenville Senior
12.
12
Dom McClure
24.65a
McDowell
13.
-
Nicholas Coleman
24.68a
Norwin
13.
-
Will Briscoe
24.68a
Seneca Valley
15.
11
Matt Heavner
24.69a
Kiski Area
16.
-
Anthony Buzzelli
24.81a
Seneca Valley
17.
9
Ryan Fyalkowski
24.83a
Hempfield Area (7)
18.
-
Antonio Stello
24.84a
Punxsutawney Area
19.
9
Kyriese Davis
24.85a
West Mifflin Area
20.
-
Andrew Jeffrey
24.87a
Fox Chapel
21.
-
Noah DeVore
24.98a
McDowell
22.
11
Kain Brown
25.07a
Trinity (Washington)
23.
-
Sean Bartholomew
25.40a
North Allegheny
24.
Jarves Crews
25.50a
Laurel Highlands
25.
11
Tyler Morgele
25.81a
Baldwin
26.
-
Austin Schoppe
25.87a
West Allegheny
27.
Nathan Sitzler
26.00a
Cathedral Prep
28.
Jacob Thorp
26.74a
Unattached,Falconer
29.
-
Yosef Theim
26.88a
Woodland Hills
30.
Steve Novotnak
27.26a
Norwin
31.
-
Jared Harvey
28.04a
Corry Area
32.
12
Jacob Schwartzmiller
30.25a
Chartiers Valley
33.
-
Jake Bortner
30.49a
Meadville
X
400 Meters
- Varsity - Finals
1.
12
Brent Zabrosky
51.77a
Hempfield Area (7)
2.
11
Azeiryus Britt
52.65a
Penn Hills
3.
11
Parker Laughlin
52.95a
Seneca Valley
4.
12
Sean Parenti
53.27a
Chartiers Valley
5.
12
Connor Frost
53.69a
Butler Area Senior
6.
-
Brandon O'Malley
53.71a
Baldwin
7.
11
Luke Bellack
53.92a
Seneca Valley
8.
9
Elias Zajicek
54.02a
Chartiers Valley
9.
11
Matt Heavner
54.07a
Kiski Area
10.
-
Damion Reed
54.30a
Gateway Senior
11.
-
Nicholas Coleman
54.63a
Norwin
12.
12
Dylan Mercier
54.75a
McDowell
13.
-
Lamont Hoy
55.00a
Butler Area Senior
14.
Noah VanHouten
55.35a
Unattached,Russel,
15.
10
Wesley Trower
55.78a
Penn Hills
16.
-
Chris Dyson
56.11a
Punxsutawney Area
17.
-
Andrew Harris
56.84a
McDowell
18.
9
Luke Sternick
56.86a
Hempfield Area (7)
19.
-
Austin Schoppe
57.20a
West Allegheny
20.
-
Antoine Hamilton
58.22a
Woodland Hills
21.
-
Jack Wagner
58.48a
Cathedral Prep
22.
-
Tye Hannon
59.33a
Corry Area
23.
11
Kain Brown
59.45a
Trinity (Washington)
24.
10
Layton Rochester
59.82a
West Mifflin Area
25.
-
Gunnar Fryzlewicz
59.86a
Kane Area
26.
-
Anthony Tonzo
60.22a
North Allegheny
27.
-
Matt Neubert
61.70a
Meadville
28.
Jaeron Wade
62.26a
Gateway Senior
29.
9
Jarret Gandy
62.78a
Trinity (Washington)
30.
9
Woodel Zachary
63.22a
Bradford Area
31.
-
Jared Harvey
63.92a
Corry Area
32.
9
Mauricio Martinez
63.95a
Bradford Area
33.
-
Ian Brown
66.00a
Fox Chapel
34.
-
Evan States
66.48a
Punxsutawney Area
35.
-
Matt Linz
69.09a
Meadville
36.
-
Greg Schriner
73.25a
West Allegheny
X
800 Meters
- Varsity - Finals
1.
-
Michael Bove
2:00.71a
Fox Chapel
2.
11
Isaiah Bailey
2:01.15a
Penn Hills
3.
-
Jack Dey
2:03.62a
Cathedral Prep
4.
-
Jarrett Boyd
2:05.11a
Freedom Area
5.
10
Alex Dixon
2:05.34a
Seneca Valley
6.
-
Tyler Laughery
2:05.45a
Norwin
7.
11
Casey Conboy
2:06.83a
Baldwin
8.
12
Denzel Beeman
2:07.16a
Penn Hills
9.
-
Noah Trunzo
2:07.46a
Ringgold
10.
-
Ben Littmann
2:07.82a
Winchester Thurston
11.
-
Troy Shattuck
2:08.91a
Warren Area
12.
11
Michael Peters
2:09.68a
St Joseph's Catholic...
13.
-
Tyler Wisniewski
2:10.20a
Avonworth / Northgate
14.
-
Gordon Pollack
2:10.93a
Winchester Thurston
15.
-
Zach Ehling
2:12.81a
North Allegheny
16.
-
Jack Kline
2:13.30a
McDowell
17.
12
Joey Sloan
2:13.31a
Seneca Valley
18.
11
Zack Zovko
2:13.61a
Baldwin
19.
11
Noah Richason
2:14.55a
Hempfield Area (7)
20.
11
Max Shugerman
2:14.84a
Woodland Hills
21.
-
Jeff Wilkinson
2:16.05a
Kiski Area
22.
12
Brennen Westover
2:16.72a
Chartiers Valley
23.
-
Liam Smith
2:17.64a
Ringgold
24.
12
Charlie Ross
2:17.66a
St Joseph's Catholic...
25.
Joseph Tonecha
2:17.69a
Kiski Area
26.
-
Matt Gornall
2:18.16a
McDowell
27.
Connor Keene
2:18.20a
Unattached,Waterfor
28.
-
Jacob Ward
2:18.77a
Punxsutawney Area
29.
9
Vinnie Bizzarro
2:18.94a
Bradford Area
30.
11
Brad Cromer
2:19.20a
Chartiers Valley
31.
-
Dylan Rundle
2:19.54a
Butler Area Senior
32.
-
Andrew Gomez
2:20.23a
Trinity (Washington)
33.
-
Beau Paris
2:23.27a
Warren Area
34.
-
Anthony Tonzo
2:23.41a
North Allegheny
35.
Jacob Thorp
2:24.06a
Unattached,Falconer
36.
-
John Schlafman
2:24.36a
Peters Township
37.
-
Kevin Ingros
2:24.49a
Punxsutawney Area
38.
-
Ian Brown
2:27.30a
Fox Chapel
39.
Nicholas Post
2:27.91a
Unattached,Union Ci
40.
-
William McVay
2:31.10a
Trinity (Washington)
41.
-
J. Daniel Fedak
2:31.27a
Bradford Area
42.
-
Joshua Albert
2:37.58a
Butler Area Senior
43.
-
Matt Buckingham
2:38.11a
Laurel Highlands
44.
-
Spencer Naleppa
2:41.91a
West Allegheny
45.
-
Matthew Santilli
2:42.51a
Laurel Highlands
46.
-
Wade Schriner
2:45.92a
West Allegheny
47.
-
Brendan Thomas
2:49.77a
Highlands Senior
48.
Connor Hudson
2:54.47a
West Mifflin Area
X
1 Mile
- Varsity - Finals
1.
-
Nick Wolk
4:26.24a
Peters Township
2.
10
Logan Caruso
4:36.06a
Bradford Area
3.
-
Noah Beveridge
4:36.52a
Butler Area Senior
4.
11
Isaiah Bailey
4:38.05a
Penn Hills
5.
11
Trey Razanauskas
4:40.40a
Seneca Valley
6.
9
Seth Ketler
4:40.95a
Seneca Valley
7.
12
Jordan Stack
4:41.11a
Hempfield Area (7)
8.
-
Jarrett Boyd
4:42.39a
Freedom Area
9.
-
Zach Ehling
4:47.60a
North Allegheny
10.
-
Tyler Laughery
4:48.59a
Norwin
11.
11
Stephen Day
4:48.64a
Trinity (Washington)
12.
12
Isaac Wilson
4:49.34a
North Clarion
13.
-
Tyler Wisniewski
4:50.79a
Avonworth / Northgate
14.
10
Jack Mezeivitch
4:51.69a
Baldwin
15.
Brandon Anglemyer
4:52.60a
Unattached
16.
10
Czar Tarr
4:52.90a
Chartiers Valley
17.
-
Ryuji Mano
4:53.20a
Greenville Senior
18.
-
David Wiles
4:54.04a
Marion Center
19.
-
Jack Holmberg
4:55.49a
McDowell
20.
-
Blake Ristau
4:58.87a
Warren Area
21.
12
Taylor Fullwood
4:59.34a
Woodland Hills
22.
10
Andy Rogan
5:00.99a
St Joseph's Catholic...
23.
12
Jordan Cravener
5:03.42a
Penn Hills
24.
11
Noah Wysocki
5:05.36a
Baldwin
25.
-
Brett Brady
5:06.70a
Butler Area Senior
26.
-
Cameron Short
5:07.78a
West Mifflin Area
27.
-
Joey Buehner
5:08.02a
North Hills
28.
-
Kyle Tumpak
5:08.11a
Greenville Senior
29.
-
Ryan Hunt
5:08.73a
Kane Area
30.
-
Alex Kubala
5:08.89a
North Hills
31.
11
Mason McKnight
5:10.61a
Grove City
32.
Connor Keene
5:12.74a
Unattached,Waterfor
33.
-
John Schlafman
5:12.75a
Peters Township
34.
-
Logan Kliza
5:14.91a
Ringgold
35.
-
Anthony Lowery
5:15.66a
Laurel Highlands
36.
11
Mitchell Hart
5:16.81a
Chartiers Valley
37.
-
Mitchel Daubert
5:17.80a
McDowell
38.
-
John Curtis
5:18.09a
Corry Area
39.
-
David Hoffman
5:19.80a
Bentworth
40.
-
Michael Dorn
5:25.91a
Corry Area
41.
-
Liam Storms
5:27.02a
Punxsutawney Area
42.
-
Eadie Nathan
5:27.38a
Warren Area
43.
11
Turo Tommolo
5:27.87a
Hempfield Area (7)
44.
-
Micah Reese
5:29.31a
Kiski Area
45.
-
Joey Artinger
5:30.97a
West Allegheny
46.
-
Joseph O'Connell
5:32.94a
West Mifflin Area
47.
-
Matt Wilk
5:34.47a
Fox Chapel
48.
-
Ethan May
5:35.67a
Punxsutawney Area
49.
-
Keegan Bello
5:36.02a
Highlands Senior
50.
-
Noah Hetler
5:38.03a
Highlands Senior
51.
-
Quentin Harrison
5:40.18a
Trinity (Washington)
52.
-
Nolan Thompson
5:43.82a
Kiski Area
53.
-
Matthew Santilli
5:45.75a
Laurel Highlands
54.
-
Wade Schriner
6:08.74a
West Allegheny
X
3000 Meters
- Varsity - Finals
1.
-
Nick Wolk
9:04.17a
Peters Township
2.
12
Jake Susalla
9:06.31a
Plum Senior
3.
Noah Curtin
9:12.50a
Unattached,Erie, PA
4.
12
Joseph Westrick
9:13.51a
Chartiers Valley
5.
12
Eli Urban
9:24.45a
St Joseph's Catholic...
6.
11
Mason McKnight
9:24.47a
Grove City
7.
12
Isaac Wilson
9:25.95a
North Clarion
8.
11
Joe Mclaughlin
9:26.46a
Baldwin
9.
-
Adam Cook
9:38.78a
Fox Chapel
10.
11
Cole Bishop
9:39.05a
Penn Hills
11.
-
Ryuji Mano
9:41.65a
Greenville Senior
12.
12
Matthew Thomas
9:46.41a
Chartiers Valley
13.
-
Jake Dinger
9:51.05a
Punxsutawney Area
14.
10
Sam Cunkelman
9:51.07a
Homer Center
15.
-
Jackson McTaggart
9:54.87a
Trinity (Washington)
16.
-
Aden Dressler
9:56.93a
Butler Area Senior
17.
-
Alex Kubala
9:59.89a
North Hills
18.
-
David Wiles
10:01.31a
Marion Center
19.
-
Timmy Porter
10:20.59a
Butler Area Senior
20.
-
Eadie Jordan
10:20.80a
Laurel Highlands
21.
12
Taylor Fullwood
10:23.19a
Woodland Hills
22.
9
Ethan Hoey
10:23.22a
Baldwin
23.
-
Joey Artinger
10:24.15a
West Allegheny
24.
-
Logan Kliza
10:36.81a
Ringgold
25.
11
Matt O'Brien
10:37.92a
Bradford Area
26.
-
Greg Overbeck
10:47.31a
Fox Chapel
27.
-
John Schlafman
10:49.47a
Peters Township
28.
-
Angelo Pisani
10:50.01a
Kiski Area
29.
-
Carmen Cavanaugh
10:52.71a
Laurel Highlands
30.
-
David Hoffman
10:52.73a
Bentworth
31.
-
Marcus Yudt
10:53.36a
McDowell
32.
Nicholas Post
11:00.84a
Unattached,Union Ci
33.
11
Ben Lawson
11:27.39a
Hempfield Area (7)
34.
-
Lysle Reichenbaugh
11:33.41a
Highlands Senior
35.
-
Trey Weunski
11:34.75a
McDowell
36.
-
Quentin Harrison
11:36.21a
Trinity (Washington)
37.
-
Mark Hollinger
12:15.94a
Kiski Area
X
60m Hurdles
- 39"
- Varsity - Finals
1.
-
Ayden Owens
8.37a
North Allegheny
2.
12
Keith Batiste
8.64a
Penn Hills
3.
12
Noah Nicolia
8.74a
Cathedral Prep
4.
-
Dylan Swidzinski
8.94a
Butler Area Senior
5.
10
Andre Vasquez
9.01a
Woodland Hills
6.
-
Jayante Holeman
9.13a
Woodland Hills
7.
Noah VanHouten
9.25a
Unattached,Russel,
8.
11
Trevor Ross
9.27a
Hempfield Area (7)
X
60m Hurdles
- 39"
- Varsity - Prelims
1.
-
Ayden Owens
8.44a
North Allegheny
2.
12
Keith Batiste
8.64a
Penn Hills
3.
-
Dylan Swidzinski
8.82a
Butler Area Senior
4.
12
Noah Nicolia
8.85a
Cathedral Prep
5.
10
Andre Vasquez
9.08a
Woodland Hills
6.
Noah VanHouten
9.17a
Unattached,Russel,
7.
-
Jayante Holeman
9.23a
Woodland Hills
8.
11
Trevor Ross
9.42a
Hempfield Area (7)
9.
11
Myheir Bey
9.43a
West Mifflin Area
10.
-
Eric Selby
9.50a
Ringgold
11.
-
George Barnes
9.57a
McDowell
12.
9
Aaron Tate
9.63a
Chartiers Valley
13.
-
Damion Reed
9.84a
Gateway Senior
14.
11
Sal Gummo
9.93a
Hempfield Area (7)
15.
-
Jack Wagner
10.00a
Cathedral Prep
16.
-
Gunnar Fryzlewicz
10.10a
Kane Area
17.
-
Jacob Wolfrum
10.29a
Butler Area Senior
18.
10
Jermel Ward
10.48a
Penn Hills
19.
-
Matt Weissinger
11.22a
McDowell
20.
10
Daniel Hauge
12.09a
Chartiers Valley
21.
-
Jake Bortner
13.31a
Meadville
X
4x200 Relay
- Varsity - Finals
1.
Connor Frost
Lamont Hoy
Luke Kernic
Nathan Kibbie
1:34.58a
Butler Area Senior
2.
Relay Team
1:35.29a
Penn Hills
3.
Relay Team
1:38.25a
Baldwin
4.
Ryan Fyalkowski
Sal Gummo
Scott Marker
Trevor Ross
1:38.34a
Hempfield Area (7)
5.
Jordan Fair
Jayante Holeman
Max Shugerman
Tanner Stark
1:38.97a
Woodland Hills
6.
Relay Team
1:39.86a
Seneca Valley
7.
Relay Team
1:40.77a
West Mifflin Area
8.
Jared Nelson
Sean Parenti
Dee Poston
Aaron Tate
1:42.38a
Chartiers Valley
9.
Jimmy Beecham
Kain Brown
William McVay
Noah Lazek
1:44.53a
Trinity (Washington)
10.
Devon Angermeier
Sean Bartholomew
Ijhad Bonner
Jake Longwell
1:44.68a
North Allegheny
11.
Relay Team
1:50.62a
Bradford Area
12.
Ben Presloid
Dillon Perry
Chris Pearce
Ty Knarr
1:51.11a
Punxsutawney Area
13.
Tristan Proctor
Tom Kerner
Jeffery Lemock
Noah DeVore
1:54.01a
McDowell
X
4x400 Relay
- Varsity - Finals
1.
Ramier Williams
Tim Smith
Isaiah Bailey
Azeiryus Britt
3:34.44a
Penn Hills
2.
Relay Team
3:36.23a
Hempfield Area (7)
3.
Dom McClure
Dylan Mercier
Kody Rinkevich
Ed Nientimp
3:38.48a
McDowell
4.
Cade Gratzmiller
Lamont Hoy
Cody Reddick
Terrance Thompson-Maryland
3:43.47a
Butler Area Senior
5.
Relay Team
3:45.39a
Seneca Valley
6.
Brad Cromer
Sean Parenti
Matthew Thomas
Joseph Westrick
3:51.89a
Chartiers Valley
7.
Chris Dyson
Jacob Ward
Antonio Stello
Tyler Dyson
3:52.05a
Punxsutawney Area
8.
Jordan Fair
Antoine Hamilton
Jayante Holeman
Max Shugerman
3:53.44a
Woodland Hills
9.
Michael Bove
Adam Cook
Alec Eckman
Andrew Jeffrey
3:54.53a
Fox Chapel
10.
Relay Team
4:03.27a
West Mifflin Area
11.
Devon Angermeier
Jose Key
Tommy Rice
John Norman
4:10.18a
North Allegheny
X
4x800 Relay
- Varsity - Finals
1.
Czar Tarr
Matthew Thomas
Brennen Westover
Joseph Westrick
8:37.18a
Chartiers Valley
2.
Relay Team
8:42.96a
Hempfield Area (7)
3.
Casey Conboy
Joe Mclaughlin
Jack Mezeivitch
Alex Murray
8:45.86a
Baldwin
4.
Blake Ristau
Beau Paris
Eadie Nathan
Troy Shattuck
9:04.37a
Warren Area
5.
Noah Beveridge
Brett Brady
Cullen Paulisick
Terrance Thompson-Maryland
9:12.11a
Butler Area Senior
6.
John Curtis
Tye Hannon
Jacob Derry
Michael Dorn
9:18.19a
Corry Area
7.
Michael Bove
Ian Brown
Adam Cook
Alec Eckman
9:25.63a
Fox Chapel
8.
Chris Dyson
Jacob Ward
Tyler Dyson
Jake Dinger
9:26.09a
Punxsutawney Area
9.
Relay Team
9:34.26a
McDowell
10.
Relay Team
9:36.22a
West Mifflin Area
11.
Vinnie Bizzarro
Matt O'Brien
Jacob Yost
J. Daniel Fedak
9:38.31a
Bradford Area
12.
Relay Team
9:39.16a
Kiski Area
13.
Relay Team
9:47.99a
North Allegheny
14.
Ryan Bader
Bennett Gorman
Jake Green
Donovan Long
9:59.53a
Ringgold
15.
Carmen Cavanaugh
Eadie Jordan
Matthew Santilli
Matt Buckingham
10:18.05a
Laurel Highlands
16.
Joey Artinger
Spencer Naleppa
Wade Schriner
Greg Schriner
10:48.88a
West Allegheny
17.
Relay Team
10:48.96a
Meadville
18.
Relay Team
10:51.18a
Penn Hills
X
DMR 1200-400-800-1600m
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
11:16.34a
Seneca Valley
2.
Casey Conboy
Jack Mezeivitch
Alex Murray
Brandon O'Malley
11:17.28a
Baldwin
3.
Stephen Day
Noah Lazek
Andrew Gomez
Jackson McTaggart
11:59.45a
Trinity (Washington)
4.
Mitchel Daubert
Matt Gornall
Jack Kline
Jack Holmberg
12:06.72a
McDowell
5.
Relay Team
12:25.19a
Penn Hills
6.
Brad Cromer
Jonathan Gathje
Mitchell Hart
Mitch Montani
12:45.09a
Chartiers Valley
7.
Nick Collins
Evan Mcmahon
Cullen Paulisick
Dylan Rundle
12:48.07a
Butler Area Senior
8.
Relay Team
12:49.94a
Kiski Area
9.
Ethan May
Kevin Ingros
Evan States
Liam Storms
12:59.00a
Punxsutawney Area
10.
Matt Buckingham
Carmen Cavanaugh
Eadie Jordan
Anthony Lowery
13:22.11a
Laurel Highlands
X
Shot Put
- 12lb
- Varsity - Finals
1.
12
Dom Marshall
57-10.00
Hempfield Area (7)
2.
12
Trevor Adams
50-07.00
Freedom Area
3.
11
Alex Murray
50-04.00
Hempfield Area (7)
4.
-
Ryan DeBoer
45-03.00
Seneca Valley
5.
12
Stephen Lau
42-06.00
Chartiers Valley
6.
-
Dillon Groover
42-02.00
Greenville Senior
7.
-
Nicolaus Allen
42-01.00
Penn Hills
8.
-
Nate Kouns
40-08.00
Seneca Valley
9.
-
Camden Pauli
40-00.00
McDowell
10.
-
Cullen LaBarge
39-09.50
North Allegheny
11.
11
Zach Dunn
39-06.00
Baldwin
12.
-
John Fessler
38-10.50
Cathedral Prep
13.
9
Aaron Tate
38-10.00
Chartiers Valley
14.
-
Luke Sherrod
37-02.00
Meadville
15.
-
James Parenti
36-11.00
Moniteau Senior
16.
12
Logan Botts
36-03.00
Trinity (Washington)
17.
Seth Brenot
35-08.00
Meadville
18.
-
Dillon Perry
35-00.00
Punxsutawney Area
19.
-
Ryan Morrow
34-07.50
McDowell
20.
11
Jewell Shelby
33-06.50
Penn Hills
21.
-
Justin Taylor
32-11.00
Kane Area
22.
11
Harley Peterson
32-08.00
Bradford Area
23.
-
Kenny Kienzle
32-04.00
Norwin
24.
-
Chris Pearce
30-10.00
Punxsutawney Area
25.
9
Anthony Furman
29-05.00
Bradford Area
26.
Chad Zaczyk
28-09.50
Cathedral Prep
27.
-
Ryan Leech
28-05.50
Ringgold
28.
10
Aaron Novak
27-10.50
Baldwin
29.
-
Jake Silvis
26-06.00
Kane Area
30.
-
Danny Rudy
26-03.00
Peters Township
31.
-
Andrew Hopgood
20-11.00
Trinity (Washington)
--
-
James Pollock
ND
Upper Saint Clair
--
-
Brian Fleming
ND
Central Valley
--
10
Sam Oskey
ND
Indiana Area
--
12
Chris Pauley
ND
Bethel Park Senior
--
-
Michael Dinsmore
ND
Elk County Catholic
--
12
Eddie Cottrill
ND
Canon McMillan
--
-
Joseph Fenton
ND
Greenville Senior
--
-
Zach Koslowski
ND
Butler Area Senior
--
-
Alex Kolb
ND
Norwin
--
-
Khalid Blount
ND
Washington
--
-
Raekwon Dillard
ND
Washington
--
-
Trevor Derian
ND
Butler Area Senior
--
9
Mike Conaboy
ND
Bethel Park Senior
--
-
Cameron Elma
ND
Penn Trafford
--
-
Evan McAllister
ND
Penn Trafford
X
High Jump
- Varsity - Finals
1.
-
Alec J. Byham
6-05.00
Meadville
2.
-
Liam Cragg
6-01.00
Corry Area
3.
-
Eric Selby
5-11.00
Ringgold
3.
-
Chad Livingston
5-11.00
Laurel Highlands
9.
-
Matt Sloan
5-10.00
Seneca Valley
5.
Jordan Matus
5-03.00
Unattached,South Pa
6.
11
Mitch Vleminckx
5-01.00
Bradford Area
6.
-
Ayden Owens
5-01.00
North Allegheny
6.
-
Nicholas Kibbie
5-01.00
Butler Area Senior
--
-
Dante Grenci
NH
Butler Area Senior
--
-
Charlie Kovach
NH
Chartiers Valley
--
12
Zach Roach
NH
Baldwin
--
9
Zach Sattieux
NH
Hempfield Area (7)
--
-
Issak Hallam
NH
Meadville
--
-
Anthony Kowal
NH
Canon McMillan
--
-
Holton Foulk
NH
North Allegheny
--
-
Harvey Kane
NH
Upper Saint Clair
--
9
Mauricio Martinez
NH
Bradford Area
--
-
Jj Rogge
NH
Greenville Senior
--
10
Emmanuel Mitchell
NH
Penn Hills
--
-
Michael Trax
NH
Canon McMillan
--
-
Bryce Walker
NH
North Hills
--
-
Jon Wagner
NH
McDowell
--
-
Matt Kelly
NH
McDowell
--
11
Anthony Stiles
NH
Penn Hills
--
12
Ryan Gillece
NH
Bethel Park Senior
--
12
Samuel Clark
NH
Bethel Park Senior
X
Pole Vault
- Varsity - Finals
1.
11
Hayden Fox
14-03.00
Hempfield Area (7)
2.
-
Dave Johnston
13-08.00
Baldwin
3.
12
Elijah Dangrow
12-08.00
Greenville Senior
4.
12
Kevin Khuu
12-08.00
Baldwin
5.
11
Connor Hough
11-00.00
McDowell
6.
-
Liam Nobbs
10-00.00
North Allegheny
6.
-
Colin Widdersheim
10-00.00
Seneca Valley
8.
-
Nathan Baker
10-00.00
Butler Area Senior
9.
-
Cody Reddick
10-00.00
Butler Area Senior
10.
-
Islam Daghestans
9-00.00
Meadville
11.
9
Chase Sanford
9-00.00
McDowell
12.
-
Ben Presloid
8-00.00
Punxsutawney Area
--
-
Jose Key
NH
North Allegheny
--
12
Adam Gamber
NH
Hempfield Area (7)
X
Long Jump
- Varsity - Finals
1.
-
Matt Kelly
21-07.00
McDowell
2.
11
Mitch Vleminckx
20-06.25
Bradford Area
3.
12
Micah Watts
20-04.00
West Mifflin Area
4.
12
Jared Nelson
19-09.75
Chartiers Valley
5.
11
Tanner Stark
19-08.75
Woodland Hills
6.
-
Brady Hartle
19-08.50
Butler Area Senior
7.
-
Chad Livingston
19-08.00
Laurel Highlands
8.
-
Liam Cragg
19-03.25
Corry Area
9.
-
Brandon O'Malley
19-00.50
Baldwin
10.
-
Jalen Cloud
18-10.50
Kiski Area
11.
-
Matt Fessler
18-08.50
Cathedral Prep
12.
11
Devon Salter
18-07.50
West Mifflin Area
13.
10
Nick Lachet
18-07.00
Baldwin
14.
-
Antoine Hamilton
17-11.50
Woodland Hills
15.
-
Evan Mee
17-09.50
North Allegheny
16.
12
Connor Frost
17-08.50
Butler Area Senior
17.
Jordan Matus
17-08.00
Unattached,South Pa
18.
-
Austin Cottrell
17-04.50
Meadville
19.
-
Liam Nobbs
17-03.00
North Allegheny
20.
9
Vinnie Bizzarro
17-00.00
Bradford Area
21.
11
Anthony Stiles
16-09.50
Penn Hills
22.
10
Lamiere Green
16-08.00
Penn Hills
23.
-
George Barnes
16-06.00
McDowell
24.
-
David Tullio
16-05.00
Cathedral Prep
25.
12
Dee Poston
15-09.00
Chartiers Valley
26.
11
Kain Brown
15-08.00
Trinity (Washington)
27.
-
Bennett Gorman
15-04.00
Ringgold
28.
-
Michael Kardos
14-06.00
Kiski Area
29.
George Lin
13-09.00
Laurel Highlands
30.
-
Issak Hallam
13-05.00
Meadville
31.
-
Tay Bronson
12-04.00
Ringgold
X
Triple Jump
- Varsity - Finals
1.
Noah VanHouten
41-10.50
Unattached,Russel,
2.
12
Keith Batiste
41-07.50
Penn Hills
3.
-
Jalen Cloud
41-04.50
Kiski Area
4.
-
Matt Sloan
40-09.25
Seneca Valley
5.
10
Jaden Rouse
39-11.50
Penn Hills
6.
12
Jared Nelson
39-07.50
Chartiers Valley
7.
Jordan Matus
38-07.50
Unattached,South Pa
8.
-
Brady Hartle
37-04.00
Butler Area Senior
9.
11
Devon Salter
37-02.50
West Mifflin Area
10.
-
Liam Nobbs
36-09.00
North Allegheny
11.
-
Matt Weissinger
36-02.00
McDowell
12.
-
George Barnes
35-08.00
McDowell
13.
-
Michael Kardos
35-06.50
Kiski Area
14.
-
Cade Gratzmiller
35-05.00
Butler Area Senior
15.
-
Josiah Sloan
34-02.00
Ringgold
16.
-
Andrew Martis
29-01.00
Ringgold
--
11
Trevor Ross
ND
Hempfield Area (7)
--
11
Geoffrey Cohen
ND
Winchester Thurston
Womens Results
X
60 Meter Dash
- Varsity - Finals
1.
12
Emily Horstman
7.89a
Butler Area Senior
2.
12
Raja Rutherford
7.93a
Seton-Lasalle
3.
-
Ashley Amato
7.98a
Plum Senior
4.
-
Brenna Cavanaugh
8.04a
Bentworth
5.
12
Rianna Miedel
8.12a
Hempfield Area (7)
6.
Caitlin Viglione
8.14a
Unattached,Ridgway,
7.
12
Raven Russell
8.16a
Woodland Hills
8.
-
Style Henry
8.20a
Villa Maria Academy ...
X
60 Meter Dash
- Varsity - Prelims
1.
12
Raja Rutherford
7.85a
Seton-Lasalle
2.
-
Ashley Amato
7.94a
Plum Senior
3.
12
Emily Horstman
7.98a
Butler Area Senior
4.
12
Raven Russell
8.05a
Woodland Hills
5.
-
Brenna Cavanaugh
8.11a
Bentworth
6.
Caitlin Viglione
8.14a
Unattached,Ridgway,
7.
-
Style Henry
8.18a
Villa Maria Academy ...
7.
12
Rianna Miedel
8.18a
Hempfield Area (7)
9.
10
Alyssa Kaveney
8.21a
McDowell
10.
-
Jeree Best
8.38a
West Allegheny
10.
-
Hannah Lacey
8.38a
Bethlehem Center Sen...
12.
11
Bierwirth Isabel
8.42a
Baldwin
13.
11
Victoria Czarnecki
8.43a
Hempfield Area (7)
13.
11
Marlee Turowski
8.43a
McDowell
15.
Tyshaya Brooks
8.51a
Oakland Catholic
16.
12
Angelique Williams
8.54a
West Mifflin Area
17.
-
Selena Canello
8.55a
Keystone Oaks
18.
-
Madison Glew
8.59a
Butler Area Senior
19.
-
Alexis Cadden
8.63a
Villa Maria Academy ...
20.
-
Cara Degrano
8.68a
Plum Senior
21.
9
Faith Gandy
8.69a
Trinity (Washington)
22.
10
Lakena Hemingway
8.71a
West Mifflin Area
23.
-
Sadie Shannon
8.77a
Kiski Area
24.
9
Walker Tori
8.84a
Baldwin
25.
-
Julia Fasiczka
8.85a
Norwin
26.
Bella DeRiso
8.86a
Oakland Catholic
27.
-
Victoria Costa
8.90a
West Allegheny
28.
10
Kayrah Lapp
9.16a
Trinity (Washington)
29.
-
Riley Reese
9.42a
Meadville
30.
Mei Li Wellman
9.52a
North Allegheny
31.
Fawn Breakwell
9.87a
Gateway Senior
32.
-
Emmaline Drummond
10.07a
Bradford Area
33.
9
Dorecka Vereen
10.70a
Chartiers Valley
34.
-
Alexa Vaccaro
12.05a
Ringgold
X
200 Meters
- Varsity - Finals
1.
12
Raja Rutherford
26.05a
Seton-Lasalle
2.
12
Emily Horstman
26.28a
Butler Area Senior
3.
12
Aiyanna Crawford
27.06a
Gateway Senior
4.
12
Rianna Miedel
27.15a
Hempfield Area (7)
5.
12
Raven Russell
27.18a
Woodland Hills
6.
11
Marlee Turowski
27.43a
McDowell
7.
-
Brenna Cavanaugh
27.47a
Bentworth
8.
-
Hannah Lacey
27.75a
Bethlehem Center Sen...
9.
-
Alexis Leech
27.85a
Butler Area Senior
10.
-
Selena Canello
27.90a
Keystone Oaks
11.
11
Bierwirth Isabel
28.12a
Baldwin
12.
12
Josephine Landis
28.38a
North Allegheny
13.
Caitlin Viglione
28.44a
Unattached,Ridgway,
14.
-
Autumn Baldwin
28.52a
North Allegheny
15.
12
Caroline Curran
28.61a
Peters Township
16.
-
Carly Tatarek
28.76a
Norwin
17.
-
Emily Risinger
28.89a
Marion Center
18.
-
Sadie Shannon
29.12a
Kiski Area
19.
Nya Edwards
29.15a
Penn Hills
20.
12
Alexis O'Malley
29.18a
Baldwin
21.
-
Ashley Rea
29.20a
Seneca Valley
22.
-
Cara Degrano
29.39a
Plum Senior
22.
9
Faith Gandy
29.39a
Trinity (Washington)
24.
Alexia Presley
29.42a
Unattached,Kingsley
25.
Hannah Salvucci
29.44a
West Allegheny
26.
-
Kathryn Tullio
29.72a
Villa Maria Academy ...
27.
-
Galicia Fryzlewicz
29.93a
Kane Area
28.
Bella DeRiso
29.98a
Oakland Catholic
29.
-
Jordan Redinger
30.01a
Villa Maria Academy ...
30.
-
Juliette Plummer
30.40a
Peters Township
31.
-
Kayla Boehm
30.75a
Meadville
32.
Macy Miller
30.85a
Laurel Highlands
33.
10
Keona Adams
31.14a
West Mifflin Area
34.
-
Daisa McDougald
31.24a
West Mifflin Area
35.
-
Molly Beattie
31.40a
Chartiers Valley
36.
11
Denise Mukwita
31.64a
Penn Hills
37.
11
Rachel Chidlow
31.81a
Chartiers Valley
38.
-
Skylar Corfield
31.93a
Freedom Area
39.
Samantha Muscarella
32.12a
McDowell
40.
-
Lynnsey Kauffman
32.13a
Freedom Area
41.
-
Bayleigh Novotny
32.68a
Ringgold
42.
Ashlee Dunworth
34.15a
West Allegheny
43.
10
April Horency
34.33a
Trinity (Washington)
44.
-
Sophie Mueller
35.41a
Oakland Catholic
X
400 Meters
- Varsity - Finals
1.
12
Aiyanna Crawford
59.65a
Gateway Senior
2.
10
Ashton McGriff
59.72a
Bradford Area
3.
11
Terri Collington
61.20a
Penn Hills
4.
-
Alexis Leech
62.39a
Butler Area Senior
5.
12
Josephine Landis
62.46a
North Allegheny
6.
-
Hannah Lacey
62.50a
Bethlehem Center Sen...
7.
12
Rachel Reese
62.88a
Hempfield Area (7)
8.
12
Taylor Straka
63.91a
Hempfield Area (7)
9.
11
Cheyenne Walker
64.41a
West Mifflin Area
10.
11
Claire Orr
64.68a
McDowell
11.
-
Danielle Matz
64.77a
Seneca Valley
12.
-
Jordan Redinger
64.97a
Villa Maria Academy ...
13.
-
Julia Fasiczka
65.01a
Norwin
14.
9
Kiki Thornton
65.40a
Chartiers Valley
15.
-
Raina Gorman
65.62a
Ringgold
16.
11
Caitlin Guthrie
65.82a
Trinity (Washington)
17.
-
Brionna Jordan
65.98a
West Allegheny
18.
-
Cienna Tonini
66.14a
Butler Area Senior
19.
Hannah Seiders
66.69a
Unattached,Silver C
20.
-
Madeline Monick
66.76a
Plum Senior
21.
12
Anna McGovern
67.44a
Villa Maria Academy ...
22.
-
Samantha Bigley
67.54a
Kane Area
23.
-
Emily Risinger
68.18a
Marion Center
24.
10
Tifany Berry
68.30a
Cranberry
25.
-
Taylor Tomasic
68.32a
Seneca Valley
26.
-
Michaela Giambrone
71.67a
Warren Area
27.
Macy Miller
72.30a
Laurel Highlands
28.
11
Abby Chidlow
72.54a
Chartiers Valley
29.
-
Evencia Robledo
72.73a
Ringgold
30.
-
Jenna Barnoff
73.25a
Punxsutawney Area
31.
-
Lynnsey Kauffman
73.51a
Freedom Area
32.
10
Keona Adams
75.53a
West Mifflin Area
33.
-
Kelly Mitchell
75.64a
McDowell
34.
Jahdai Holeman
76.67a
Woodland Hills
35.
10
April Horency
77.13a
Trinity (Washington)
36.
-
Claudia Fuller
77.61a
Meadville
37.
Fawn Breakwell
1:20.41a
Gateway Senior
38.
Olivia Wolf
1:24.24a
Freedom Area
38.
-
Sophie Mueller
1:24.24a
Oakland Catholic
40.
Lauren Holswade
1:36.34a
West Allegheny
X
800 Meters
- Varsity - Finals
1.
-
Taya Whitfield
2:24.92a
Marion Center
2.
11
Megan Powell
2:25.61a
Hempfield Area (7)
3.
-
Laura Ehrenberger
2:25.75a
Peters Township
4.
-
Sarah Lucas
2:31.14a
Ringgold
5.
Megan Wisniewski
2:32.26a
Avonworth / Northgate
6.
-
Lexi Siefert
2:33.11a
Villa Maria Academy ...
7.
9
Lindsey Carmack
2:36.14a
St Joseph's Catholic...
8.
12
Aurora Gorring
2:36.76a
Penn Hills
9.
-
Isabelle Biase
2:37.01a
Seneca Valley
10.
9
Lauren Varsek
2:37.02a
Cranberry
11.
12
Amy Macfarlane
2:37.19a
Chartiers Valley
12.
Kayley Wisniewski
2:38.23a
Avonworth / Northgate
13.
12
Makaila Banka
2:39.44a
Bradford Area
14.
10
Tifany Berry
2:41.64a
Cranberry
15.
Savannah Carr
2:42.25a
Unattached,Franklin
16.
11
Paula Sommer
2:42.27a
Woodland Hills
17.
12
Jordan Wiser
2:42.38a
St Joseph's Catholic...
18.
-
Hanna Schupansky
2:42.47a
Oakland Catholic
19.
-
Katherine Flanagan
2:43.54a
Villa Maria Academy ...
20.
-
Julia Badamo
2:44.37a
North Allegheny
21.
-
Margaret Edgecombe
2:44.98a
Fox Chapel
22.
-
Samantha Shuster
2:46.34a
Butler Area Senior
23.
10
Kaylee Ellsler
2:46.48a
Penn Hills
24.
9
Devon Schroeder
2:48.72a
Baldwin
25.
11
Cheyenne Walker
2:49.06a
West Mifflin Area
26.
-
Hannah Hays
2:49.59a
Butler Area Senior
27.
-
Michaela Giambrone
2:50.58a
Warren Area
28.
9
Avy Burek
2:51.89a
Chartiers Valley
29.
-
Nikki Orton
2:51.92a
Corry Area
30.
-
Paige Mattes
2:56.00a
Peters Township
31.
-
Morgan Richards
2:56.50a
Ringgold
32.
10
Chelsea Geer
2:58.66a
Trinity (Washington)
33.
-
Leah Drake
3:00.11a
Warren Area
34.
-
Jordan Hartle
3:01.24a
Freedom Area
35.
10
Emily Yosi
3:03.16a
Baldwin
36.
-
Bethani Hrapczak
3:04.15a
West Allegheny
37.
-
Samira Taylor
3:04.96a
West Mifflin Area
38.
-
Gabby Maerkle
3:05.20a
Oakland Catholic
39.
-
Jill Devies-Adams
3:05.25a
McDowell
40.
Brittany Freed
3:09.37a
Freedom Area
41.
-
Bailey Rohm
3:11.07a
Laurel Highlands
42.
Gabby Franklin
3:13.07a
Punxsutawney Area
43.
-
Ashley Krause
3:13.93a
Laurel Highlands
44.
-
Ally Peterson
3:18.76a
Kane Area
45.
-
Sophia Lambiotte
3:19.58a
Punxsutawney Area
46.
Abby Letkiewicz
4:06.91a
McDowell
X
1 Mile
- Varsity - Finals
1.
-
Caelan Miller
5:22.56a
Fox Chapel
2.
Rylee Kopchak
5:27.04a
Unattached,Gibsonia
3.
-
Madissen Steiner
5:27.78a
North Allegheny
4.
-
Taya Whitfield
5:31.43a
Marion Center
5.
12
Makaila Banka
5:35.33a
Bradford Area
6.
-
Sarah Lucas
5:37.30a
Ringgold
7.
-
Maddie Salek
5:37.66a
West Allegheny
8.
11
Paula Sommer
5:39.69a
Woodland Hills
9.
Megan Wisniewski
5:43.20a
Avonworth / Northgate
10.
Savannah Carr
5:46.57a
Unattached,Franklin
11.
-
Lauren Breski
5:52.06a
Seneca Valley
12.
12
Alexis Byers
5:52.50a
Chartiers Valley
13.
Kayley Wisniewski
5:52.77a
Avonworth / Northgate
14.
-
Kierra Shreffler
5:53.46a
Kiski Area
15.
-
Nikki Orton
5:57.41a
Corry Area
16.
-
Isabelle Hackenberry
5:58.12a
Punxsutawney Area
17.
-
Megan Aaron
5:58.84a
Seneca Valley
18.
-
Jennifer Massucci
5:59.02a
Peters Township
19.
-
Kathryn Aldrich
6:00.63a
Oakland Catholic
20.
-
Carly Bauer
6:03.11a
Butler Area Senior
21.
11
Megan Dugan
6:05.67a
Villa Maria Academy ...
22.
-
Casey Kavanaugh
6:07.57a
Oakland Catholic
23.
12
Erica Koenig
6:19.73a
Baldwin
24.
12
Janika Hutton
6:20.67a
Ringgold
25.
-
Paige Mattes
6:23.29a
Peters Township
26.
-
Leah Drake
6:25.79a
Warren Area
27.
-
Bethani Hrapczak
6:25.96a
West Allegheny
28.
-
Emily Monetlon
6:36.47a
Norwin
29.
12
Maura Whelan
6:36.66a
Fox Chapel
30.
9
Anna Murphy
6:36.82a
Chartiers Valley
31.
-
Bailey Rohm
6:39.49a
Laurel Highlands
32.
10
Chelsea Geer
6:41.12a
Trinity (Washington)
33.
-
Emily Schroeder
6:47.05a
Kiski Area
34.
-
Jordan Hartle
6:53.85a
Freedom Area
35.
-
Ashley Ostrowski
7:53.94a
Freedom Area
X
3000 Meters
- Varsity - Finals
1.
-
Chloe Grzyb
10:50.73a
Peters Township
2.
Catie Jaskowak
10:51.28a
Unattached,Grove Ci
3.
Rylee Kopchak
11:08.69a
Unattached,Gibsonia
4.
-
Taylor VanTassell
11:17.27a
North East
5.
-
Annika Urban
11:19.26a
Fox Chapel
6.
-
Sarena Seeger
11:21.69a
Fox Chapel
7.
11
Grace Cousins
11:35.50a
St Joseph's Catholic...
8.
10
Caelan MacDonald
11:44.40a
Chartiers Valley
9.
-
Carly Bauer
11:59.91a
Butler Area Senior
10.
10
Bryanna Zrelak
12:02.06a
Chartiers Valley
11.
-
Abby Lizewski
12:03.56a
Seneca Valley
12.
-
Lindsey Caldwell
12:20.08a
Kiski Area
13.
-
Isabelle Hackenberry
12:23.59a
Punxsutawney Area
14.
-
Christa Reese
12:25.22a
Kiski Area
15.
-
Emily Monetlon
12:25.25a
Norwin
16.
-
Lauren Harrington
12:41.00a
Villa Maria Academy ...
17.
10
Emma Youngmark
12:44.84a
St Joseph's Catholic...
18.
-
Amy Messina
13:01.52a
Villa Maria Academy ...
19.
10
Corina Pittman
13:01.69a
Baldwin
--
9
Lauren Varsek
DNF
Cranberry
X
60m Hurdles
- 33"
- Varsity - Finals
1.
9
Jayla Ellis
9.20a
Penn Hills
2.
-
Ashley Amato
9.29a
Plum Senior
3.
-
Brenna Cavanaugh
9.32a
Bentworth
4.
12
Caroline Curran
9.50a
Peters Township
5.
11
Brooke McGriff
9.54a
Bradford Area
5.
11
Victoria Czarnecki
9.54a
Hempfield Area (7)
7.
11
Amber Yauch
10.15a
Baldwin
8.
Alexia Presley
10.28a
Unattached,Kingsley
X
60m Hurdles
- 33"
- Varsity - Prelims
1.
-
Ashley Amato
9.28a
Plum Senior
2.
9
Jayla Ellis
9.50a
Penn Hills
3.
-
Brenna Cavanaugh
9.51a
Bentworth
4.
12
Caroline Curran
9.67a
Peters Township
5.
11
Victoria Czarnecki
9.73a
Hempfield Area (7)
6.
11
Brooke McGriff
9.77a
Bradford Area
7.
Alexia Presley
10.16a
Unattached,Kingsley
8.
11
Amber Yauch
10.25a
Baldwin
9.
-
Caitlin Devries
10.29a
Seneca Valley
10.
-
Carly Tatarek
10.35a
Norwin
11.
-
Madeline Monick
10.40a
Plum Senior
12.
12
Raja Rutherford
10.59a
Seton-Lasalle
13.
Hannah Seiders
10.84a
Unattached,Silver C
14.
-
Alexandra Reiter
10.88a
Norwin
15.
-
Odile Enslen
10.96a
Butler Area Senior
16.
-
Galicia Fryzlewicz
11.01a
Kane Area
16.
-
Savannah Benko
11.01a
North Allegheny
18.
-
Skylar Corfield
11.10a
Freedom Area
19.
12
Anna McGovern
11.11a
Villa Maria Academy ...
20.
12
Nada Buntic
11.13a
McDowell
21.
-
Hannah Chisler
11.20a
Laurel Highlands
22.
-
Allyra Greene
11.22a
West Mifflin Area
23.
-
Allyson Weislogel
11.25a
Villa Maria Academy ...
24.
10
Kaitlyn Lander
11.39a
Hempfield Area (7)
25.
-
Emily Main
11.42a
Meadville
26.
-
Cierra Shilling
11.43a
Greenville Senior
27.
-
Maegan Emanuel
11.44a
Butler Area Senior
28.
-
Mikayla Day
11.59a
West Allegheny
29.
-
Jolene Yon
11.61a
North Allegheny
30.
-
Bayleigh Novotny
11.77a
Ringgold
31.
-
Dmyra Marcus
11.89a
West Allegheny
32.
9
Sierra Sokol
12.05a
McDowell
33.
-
Jenna Barnoff
12.11a
Punxsutawney Area
34.
Taylor Artherholt
12.47a
Greenville Senior
35.
-
Emmaline Drummond
13.15a
Bradford Area
36.
-
Katelyn Dearment
13.22a
Meadville
X
4x200 Relay
- Varsity - Finals
1.
Jayda Berry
Terri Collington
Brandi Myles
Jayla Ellis
1:47.58a
Penn Hills
2.
Madison Glew
Odile Enslen
Shana Hoy
Emily Horstman
1:48.86a
Butler Area Senior
3.
Relay Team
1:49.34a
Hempfield Area (7)
4.
Relay Team
1:55.92a
Seneca Valley
5.
Relay Team
1:56.23a
West Allegheny
6.
Relay Team
1:57.37a
Norwin
7.
Bierwirth Isabel
Gabriella Loeffler
Alexis O'Malley
Walker Tori
2:00.97a
Baldwin
8.
April Horency
Caitlin Guthrie
Kayrah Lapp
Saulyna Wells
2:02.79a
Trinity (Washington)
9.
Relay Team
2:05.43a
West Mifflin Area
10.
Relay Team
2:06.70a
North Allegheny
11.
Gabbi Bolus
Mary Camacho
Rachel Chidlow
Maura Musiol
2:29.98a
Chartiers Valley
X
4x400 Relay
- Varsity - Finals
1.
Relay Team
4:05.53a
Hempfield Area (7)
2.
Odile Enslen
Kelly Kabay
Shana Hoy
Alexis Leech
4:11.41a
Butler Area Senior
3.
Jayda Berry
Brandi Myles
Jayla Ellis
Terri Collington
4:11.61a
Penn Hills
4.
Alyssa Kaveney
Claire Orr
Marlee Turowski
Sierra Sokol
4:25.85a
McDowell
5.
Relay Team
4:28.82a
Seneca Valley
6.
Molly Beattie
Alexis Byers
Abby Chidlow
Caelan MacDonald
4:34.40a
Chartiers Valley
7.
Relay Team
4:40.57a
West Mifflin Area
8.
Relay Team
5:00.80a
West Allegheny
9.
Relay Team
5:03.52a
Laurel Highlands
10.
Relay Team
5:33.83a
Kiski Area
X
4x800 Relay
- Varsity - Finals
1.
Alexis Byers
Caelan MacDonald
Amy Macfarlane
Kiki Thornton
10:19.14a
Chartiers Valley
2.
Liz Simms
Emma Lemay
Hannah Hays
Erin Lemay
10:21.62a
Butler Area Senior
3.
Relay Team
10:35.61a
Seneca Valley
4.
Erin Curry
Margaret Edgecombe
Caelan Miller
Sarena Seeger
10:43.33a
Fox Chapel
5.
Kaylee Ellsler
Caroline Webb
Kristen Osunkwo
Aurora Gorring
10:47.24a
Penn Hills
6.
Jayne Hohman
Kierra Shreffler
Lindsey Caldwell
Spencer Hepler
11:16.52a
Kiski Area
7.
Sierra Sokol
Grace McLaughlin
Jordan Bielanin
Annie DiFrank
11:40.20a
McDowell
8.
Tori Schleicher
Ally Peterson
Samantha Bigley
Raejana Pascarella
11:44.53a
Kane Area
9.
Evencia Robledo
Katrina Ramirez
Solana Robledo
Kayla Bottino
11:53.14a
Ringgold
10.
Relay Team
12:04.20a
Baldwin
11.
Relay Team
12:07.69a
Freedom Area
X
DMR 1200-400-800-1600m
- Varsity - Finals
1.
Lindsey Carmack
Julia Cusatis
Sera Mazza
Kate Ott
13:20.74a
St Joseph's Catholic...
2.
Liz Simms
Madison Tonini
Emma Lemay
Erin Lemay
13:33.85a
Butler Area Senior
3.
Relay Team
14:30.21a
Seneca Valley
4.
Bernadette Prichard
Kathryn Tullio
Katherine Flanagan
Megan Dugan
14:32.97a
Villa Maria Academy ...
5.
Sarah Lucas
Raina Gorman
Morgan Richards
Janika Hutton
15:06.36a
Ringgold
6.
Erin Curry
Margaret Edgecombe
Maura Whelan
Arla Sisson
15:11.50a
Fox Chapel
7.
Relay Team
15:24.20a
Oakland Catholic
8.
Avy Burek
Abby Chidlow
Rachel Chidlow
Anna Murphy
15:39.39a
Chartiers Valley
9.
Relay Team
16:00.49a
McDowell
10.
Gabriella Loeffler
Devon Schroeder
Emily Yosi
Erica Koenig
16:01.91a
Baldwin
11.
Relay Team
16:28.20a
Freedom Area
12.
Relay Team
17:20.95a
Kiski Area
X
Shot Put
- 4kg
- Varsity - Finals
1.
12
Maura Kimmel
41-03.50
Moniteau Senior
2.
11
Samantha Orie
40-05.00
Hempfield Area (7)
3.
-
Lilly Allen
37-11.75
Penn Hills
4.
-
Jena Reinheimer
35-11.00
Butler Area Senior
5.
12
Maura Loughran
35-09.50
Hempfield Area (7)
6.
12
Laurel Dinnen
34-00.00
Chartiers Valley
7.
11
Jasmine Wicks
33-10.00
Baldwin
8.
-
Sam Dyson
33-06.00
Punxsutawney Area
9.
-
Abby Carly
33-02.50
Norwin
10.
11
Greta Brooks
32-09.00
Woodland Hills
11.
9
Caroline Fyock
31-10.00
Peters Township
12.
-
Taylor Jackson
31-02.00
Butler Area Senior
13.
12
Laura Black
28-01.50
Bradford Area
14.
-
Theresa Adams
27-11.50
Greenville Senior
15.
-
Shawnelle Miller
27-07.00
Punxsutawney Area
16.
-
Alexis Birkland
27-03.00
Norwin
17.
-
Christina Sardini
26-05.00
McDowell
18.
Carly Fattman
25-10.00
Greenville Senior
19.
12
Maggie Fonner
25-09.00
Trinity (Washington)
20.
12
Madeliaine Pacella
25-05.00
Baldwin
21.
9
Gabbi Bolus
24-06.50
Chartiers Valley
22.
-
Murphy McAndrews
24-05.50
North Allegheny
23.
-
Jean You
23-08.50
North Allegheny
24.
11
Haley Then
23-04.00
Penn Hills
25.
-
Mia Smogor
21-06.50
Oakland Catholic
26.
Katie Henningsen
21-06.00
Oakland Catholic
27.
12
Ashton Little
21-02.00
Bradford Area
28.
-
Alexis Dolfi
20-09.00
Ringgold
29.
-
Alexa Vaccaro
20-00.00
Ringgold
30.
-
Ivy Lander
19-00.00
McDowell
31.
Brianna Rose
14-03.50
West Allegheny
X
High Jump
- Varsity - Finals
1.
10
Jaime Handra
5-02.00
Trinity (Washington)
2.
11
Amanda Shiflet
5-00.00
Baldwin
2.
12
Gina Cuneo
5-00.00
Hempfield Area (7)
2.
-
Emily Cekella
5-00.00
Seneca Valley
5.
-
Caitlin Devries
4-10.00
Seneca Valley
5.
-
MacKenzie Popovich
4-10.00
Butler Area Senior
7.
-
Emily Sespico
4-08.00
Butler Area Senior
7.
9
Mikayla Bond
4-08.00
Bradford Area
7.
-
Jolene Yon
4-08.00
North Allegheny
7.
11
Katie O'Neill
4-08.00
Bradford Area
11.
-
Laura Marsiglio
4-06.00
Norwin
11.
-
Lauren Leckenby
4-06.00
Upper Saint Clair
11.
12
Ally Leasure
4-06.00
Hempfield Area (7)
11.
-
Kayla Momeyer
4-06.00
McDowell
15.
-
Kayla Boehm
4-04.00
Meadville
15.
-
Isabelle Hackenberry
4-04.00
Punxsutawney Area
17.
-
Katelyn Meyer
4-02.00
McDowell
--
9
Rebecca Libell
NH
Bethel Park Senior
--
-
Cerena McBride
NH
Canon McMillan
--
-
Da'Shea Sweeney
NH
Washington
--
-
Molly Beattie
NH
Chartiers Valley
--
11
Maddie Werner
NH
Bethel Park Senior
--
-
Katelyn Dearment
NH
Meadville
--
-
Hannah Thornton
NH
Chartiers Valley
--
-
Alyssa Zampogna
NH
Kane Area
--
-
Danielle Biniewski
NH
South Side
X
Pole Vault
- Varsity - Finals
1.
11
Cassandra Phelan
11-04.00
Laurel Highlands
1.
10
Molly DeBone
11-04.00
Hempfield Area (7)
3.
Julia Strobel
10-10.00
Unattached,New Wilm
4.
12
Gabriella Loeffler
9-10.00
Baldwin
5.
11
Brooke McGriff
9-04.00
Bradford Area
5.
12
Brianna Keith
9-04.00
McDowell
7.
Morgan Vincent
8-10.00
Unattached,Franklin
8.
-
Vittoria LaRosa
8-00.00
North Allegheny
8.
12
Kimmy Kiefer
8-00.00
McDowell
--
-
Sydney Stainbrook
NH
Greenville Senior
--
-
Lindsey Sekerski
NH
Meadville
--
9
Taylor Knavel
NH
Hempfield Area (7)
--
10
Kathryn Kimes
NH
Bethel Park Senior
--
-
Ehlana Lingenfelter
NH
Seneca Valley
--
11
Maddie Werner
NH
Bethel Park Senior
--
-
Sydney Stevens
NH
Gateway Senior
--
-
Taylor Weaver
NH
Butler Area Senior
--
-
Eve Vogt
NH
West Allegheny
--
11
Abby Chidlow
NH
Chartiers Valley
--
11
Halie Abt
NH
Canon McMillan
X
Long Jump
- Varsity - Finals
1.
12
Raja Rutherford
16-08.00
Seton-Lasalle
2.
9
Jayla Ellis
16-06.00
Penn Hills
3.
12
Chandler Killins
15-07.75
West Mifflin Area
4.
-
Style Henry
15-07.75
Villa Maria Academy ...
5.
-
Rebecca Olanrewaju
15-07.25
McDowell
6.
12
Ally Leasure
15-05.00
Hempfield Area (7)
7.
-
Koryn Jozwiakowski
15-02.25
Fort Cherry
8.
11
Amber Yauch
15-01.75
Baldwin
9.
-
Julia Drotleff
15-01.50
Butler Area Senior
10.
12
Angelique Williams
15-00.00
West Mifflin Area
11.
12
Gina Cuneo
14-10.75
Hempfield Area (7)
12.
-
Savannah Benko
14-08.75
North Allegheny
13.
-
Tajanique Thrower
14-07.25
Villa Maria Academy ...
13.
-
Rachel Shemony
14-07.25
Norwin
15.
12
Brionna Nelson
14-07.00
Penn Hills
16.
-
Arla Sisson
14-06.75
Fox Chapel
17.
-
Danielle Gettemy
14-06.00
Norwin
18.
-
Alyssa Zampogna
14-05.25
Kane Area
19.
-
Emily Main
14-03.00
Meadville
20.
Bri Dukes
14-01.25
Unattached
21.
-
Yulia Yatsenko
14-01.00
North Allegheny
22.
-
Caitlin Devries
13-11.00
Seneca Valley
23.
-
Kelsey Kaufman
13-08.50
Ringgold
24.
12
Alexis O'Malley
13-07.25
Baldwin
25.
-
Katelyn Meyer
13-01.50
McDowell
26.
-
Taylor Goldstrohm
13-01.00
West Allegheny
27.
-
Olivia Minor
12-07.25
Meadville
28.
-
Brenna Laughery
12-05.75
West Allegheny
29.
12
Raven Russell
12-05.50
Woodland Hills
30.
9
Mikayla Bond
12-03.50
Bradford Area
31.
-
Lynnsey Kauffman
12-01.00
Freedom Area
32.
11
Katie O'Neill
11-10.00
Bradford Area
33.
-
Solana Robledo
11-06.00
Ringgold
34.
-
Lainey Swiney
10-02.00
Greenville Senior
--
-
Maggie Hohn
ND
Butler Area Senior
X
Triple Jump
- Varsity - Finals
1.
11
Gabby Holmberg
35-05.75
Hempfield Area (7)
2.
-
Rebecca Olanrewaju
35-03.00
McDowell
3.
-
Jolene Yon
33-02.50
North Allegheny
4.
12
Angelique Williams
33-00.00
West Mifflin Area
5.
-
Alyssa Zampogna
32-05.50
Kane Area
6.
-
Taylor Goldstrohm
32-05.50
West Allegheny
7.
11
Amanda Shiflet
32-04.00
Baldwin
8.
-
Arla Sisson
31-08.50
Fox Chapel
9.
-
Rachel Shemony
31-08.00
Norwin
10.
11
Amber Yauch
31-05.00
Baldwin
11.
-
Danielle Gettemy
31-04.00
Norwin
12.
12
Brionna Nelson
31-01.50
Penn Hills
12.
-
MacKenzie Popovich
31-01.50
Butler Area Senior
14.
-
Tajanique Thrower
30-07.00
Villa Maria Academy ...
15.
-
Emma Lizewski
30-01.00
Seneca Valley
15.
-
Kelsey Kaufman
30-01.00
Ringgold
17.
-
Yulia Yatsenko
29-09.50
North Allegheny
18.
-
Brenna Laughery
29-09.00
West Allegheny
19.
-
Kayla Momeyer
29-02.00
McDowell
20.
-
Adrianna McGarrah
28-09.00
Butler Area Senior
21.
-
Katelyn Dearment
28-03.00
Meadville
22.
9
Mikayla Bond
27-01.00
Bradford Area
23.
11
Katie O'Neill
26-11.00
Bradford Area
--
-
Evencia Robledo
ND
Ringgold
--
12
Chandler Killins
ND
West Mifflin Area
--
-
Koryn Jozwiakowski
ND
Fort Cherry
Hashtags
#tstca
0 shares:
TSTCA Indoor Meet 3
,
DyeStat.com
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for TSTCA Indoor Meet 3
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
Show 3 more
Hashtags
#tstca
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!